Probíhá rekonstrukce sociálního zázemí v budově TJ Sokol Metylovice

Probíhá rekonstrukce sociálního zázemí v budově TJ Sokol Metylovice

TJ Sokol Metylovice získal v roce 2023 dotaci od Národní sportovní agentury dotaci na realizaci projektu „Rekonstrukce sokolovny v Metylovicích“. Podstatou projektu je provedení technického zhodnocení předsálí a sociálního zázemí budovy s čp. 111 – sokolovny v naší obci.

Současný stav předsálí a především prostor sociálního zázemí TJ SOKOL Metylovice, odpovídá datu výstavby 1980-1982.

Sociální zařízení a předsálí je již zastaralé a za desítky let intenzivního používání také značně opotřebované. Nové dispoziční řešení zachovává stávající kapacity sociálního zařízení, rozmístění jednotlivých toaletních kabin je však logičtěji rozvrhnuto. Místnost k prodeji vstupenek sloužila jako úklidová komora, ta byla nově přesunuta do části mužské toalety. Nově je zde navrženo WC pro invalidy. Navazovat bude výměna sanitárního vybavení za nové, výměna podlahové krytiny, nové keramické obklady a nová dveřní křídla. Díky projektu vznikne wc uzpůsobené pro imobilní občany.

Stavební práce provádí společnost BESTON, spol. s.r.o., přičemž fyzická realizace projektu by měla být ukončena nejpozději v srpnu 2024.

Rozsah plánovaných prací:

a. bourací práce,

b. rekonstrukce elektroinstalace,

c. nové provedení vzduchotechniky,

d. nové rozvody vnitřního vodovodu,

e. rekonstrukce kanalizace,

f. rekonstrukce vodorovných konstrukcí (podlah a překladů),

g. rekonstrukce povrchů (vnitřní omítky, malby, nové obklady),

h. rekonstrukce místností sociálního zázemí.

Celkové náklady projektu činí 1,6 mil. Kč, přičemž Tělocvičná jednota Sokol Metylovice získala dotaci ve výši 1,1 mil. Kč a zhruba 0,5 mil. Kč budou činit vlastní zdroje žadatele.

Uvedené vlastní zdroje (0,5 milionu) na dofinancování projektu poskytla Tělocvičné jednotě obec Metylovice a významně se zasadila o to, aby projekt byl realizován.

Nové moderní sociální zázemí budou od září využívat nejen členové Sokola, ale také žáci Základní školy, kteří zde absolvují hodiny tělesné výchovy, hasiči, kteří zde v době nepřízně počasí trénují, volejbalisté našeho sportovního klubu, členky SPV, návštěvníci plesů, divadelních představení a všichni další, kteří si sem přijdou zasportovat nebo se zúčastní jiné akce pořádané v Sokolovně.

Za Tělocvičnou jednotu Sokol Metylovice, Ing. Kamila Hyšplerová